Kindlasti oled tähele pannud, et tunned ennast mõnes kohas, olgu see siis õues või toas, kodus või külas, paremini kui mujal. Tihtipeale unustame aga tänapäeva kiire elutempo tõttu korraks aja maha võtta ning tõeliselt süveneda põhjustesse, miks just konkreetsed kohad või olukorrad meid ennast paremini tundma panevad kui tavapäraselt. Unustame panna aja hetkeks pausile ja otsida neid asju, mis just selle koha ja momendi eriliseks muudavad…
Põhjuseid sellise tunnetuse taga on mitmeid, kuid üks peamine viis erilise ja rahulolust pakatava tunde loomiseks ja esile kutsumiseks on feng shui. Feng shui on iseenesest tuhandeid aastaid vana ruumikorralduse meetod, mis lähtub põhimõttest, et kõik on ühtne – st. et Inimene ja loodus on omavahelises harmoonias.
Feng shui ehk harmoonia loomine
Harmoonia võti on tasakaalu leidmine ja hoidmine universumi, maa ja inimese vahel. Seetõttu kasutatakse feng shuid mitte ainult ruumide interjööri planeerimisel aga ka ehitiste, külade ja koguni linnade paigutuse planeerimisel.
Feng shuis endas ei ole tegelikult midagi müstilist. Nimelt oleme küll paljuski tänapäeva tehnoloogiast tulvil maailmas loodusest eemaldunud, aga loodusseadused kehtivad meile kõigile isellele vaatamata. Loodus mõjutab meid kõiki ning seetõttu on igati mõistlik ja kasulik loodusseadusi tundma õppida ning nendega kohanduda, et elada harmoonilist elu.
Kokkuvõttes otsime kõik ju enda ellu harmooniat ja rahu ning üks olulisemaid kohti, kus seda saavutada püüame on loomulikult meie enda kodu.
Harmoonia ja tasakaalu loomine kodus
Kodus harmoonia loomine on üks eriti oluline aspekt, mille unustame tihti ära, sest oleme liiga hõivatud oma igapäevase ja tavapärase elu elamisega, mõtlemata selllele, kuidas väikesed muutused võiksid meie heaolu hoopis kõrgemale tasemele viia.
Varasemalt on loodusseadused ja feng shui kodu loomisel ja sisustamisel väga olulisel kohal olnud. isegi Eestis. Näiteks on ju talude asukoha valimisel ja ehitiste planeerimisel olnud väga oluliseks asjaoluks vältida veesoonte või magnetväljade sattumist inimeste ja loomade eluruumide alla. Kõik selleks, et kodud oleksid loodusega harmoonias, viljakad ja edust ning õnnest tulvil.
Kahjuks on selline lähenemine aja jooksul unustuse hõlma vajunud ning elukoha ja ruumide planeerimine on muutunud pigem trendipõhiseks, mitte esmatähtsaks tegevuseks.
Samal ajal on meie tänapäevane ühiskond on kiire, mürarikas ja stressirohke ning koormav meie vaimsele ja füüsilisele tervisele, põhjustades pingeid, stressi ja erinevaid haigusi.
Seda enam vajame tegelikkuses pelgupaika kuhu ümbritseva eest pageda. Pelgupaika mis on loodusega tasakaalus, kus ennast välja lülitada ja ennast uuesti energiat täis laadida.
Õnneks on inimesed hakanud aja jooksul aina rohkem hindama vaikust, rahu ja harmooniat oma kodus ja keskkonnas ning saanud aru, et looduslähedane elustiil aitab hoida tervist, vähendada stressi ning pikendada eluiga. Seetõttu on feng shui ka saanud uue hingamise ning tõusnud uuesti kodu planeerimisel ja sisustamisel tähtsale kohale.
Mida ruumide planeerimisel silmas pidada?
Mõned lihtsad kõigile teadaolevad feng shui nipid on veesoonte ja magnetväljade vältimine eluruumide all, kuid on ka palju vähemlevinud teadmisi, mis aitavad kodu või ruumide planeerimisele kaasa.
Nimelt on päevale hea stardipaugu andmiseks oluline, et köök oleks ehitatud vaatega itta, nii et hommikupäike saab sind tervitada ning hommikupooliku positiivse energiaga täita.
Kuna Eesti ei ole tuntud just kõige päikeselisemate ilmade poolest, siis on äärmiselt oluline, et eluruumid oleksid suunaga lõunasse, et maksimaalne kogus päikesevalgust ja -energiat päeva jooksul sinu kodu täidaks. Soe soovitus on planeerida magamistuba vaatega lääne poole, sest õhtusel päikesel ja valgusel on pigem rahustav toime, mis aitab inimestel kiiremini uinuda.
Lisaks kodu ehitise enda paigutuse planeerimisele on oluline ka siseviimistlus ja mööbli paigutus tubades. Voodit ei tasu kunagi paigutada peatsiga ukse poole ning soovitatav on vältida liigset asjade kogu(ne)mist esikusse, sest see loob igast kodust esmamulje ja aitab või takistab energia liikumist.
Taimede lisamine koju aitab jällegi parandada sisekliimat ning loob ka sügavama rahu ja tasakaalu.
Üks väärt nipp, mida tasub silmas pidada on teadmine, et kuhu läheb pilk sinna läheb ka energia. Näiteks on ruumide sisekujunduse planeerimisel väga levinud viga ruumide peamiselt vaid alumise osa sisustamine. See tõmbab aga ruumi sisenejate pilgu automaatselt alla ning seeläbi langeb madalamale ka ruumis olev energiatase. Tasakaalu loomiseks on soovitatav seinu (ja miks mitte ka lagesid) kaunistada värvide, mustrite, viimistlustehnikate, piltide, lampide ja muude sisekujunduse elementide abil.
Harmony Home ja feng shui
Harmony Home kodude loomisel on feng shui äärmiselt olulisel kohal. Nimelt on iga meie loodud kodu puhul võetud arvesse ümbritsevat loodust. Peame seda silmas nii kodu asukoha ja paigutuse valimisel, õueala/aia sisustamisel ja planeerimisel, kui ka ruumide interjööri esemete valikul ja paigutamisel.
Oleme feng shui loomisel võtnud appi feng shui eksperdi Siret Seedri, kes on abiks maja planeeringu ning sise- ja väliskujunduse loomisel ja isegi maja asukoha valimisel.
Tema juhendamisel oleme lähtunud energia liikumise suunamisest – missugustele esemetele või elementidele tähelepanu (ja sellega koos energiat) juhtida ja millele mitte, kuhu ja kuidas mingeid mööbliesemeid paigutada tohib ja kuhu mitte. Läbi on mõeldud seegi, millises maja osas peaksid konkreetsed ruumid asuma.
Hea näide on maja peauks, mis on sihilikult muudetud võimalikult silmatorkavaks, et majale lähenedes see kohe näha oleks. Samal ajal on näiteks tehnoruumile pigem tagasihoidlik uks valitud, et sinna energiat ja tähelepanu mitte suunata. Magamistoas on suur tähelepanu läinud voodi asukoha valimisele ning voodit kaunistab kindlasti suur peats, et säiliks kontroll ja huvi kodus toimuva suhtes.
Maja planeering on loodud ja jagatud kaheksaks erinevaks tsooniks, mille asukohad on paika pandud lähtudes nii kasutusmugavusest kui ka feng shuist.
Erinevad tsoonid on järgnevad:
- Teadmiste tsoon
- Abistajate, õpetajate ja reiside tsoon
- Laste, loovuse ja tuleviku tsoon
- Suhete tsoon
- Maine tsoon
- Raha tsoon
- Perekonna ja sugupuu tsoon
- Karjääri tsoon
Leiame, et kodu peab olema koht, kus on ennast võimalik kõigest välisest välja lülitada ja uut energiat ammutada. Teades, et see, mis meeldib ühele inimesele ei pruugi teisele meeldida, oleme loonud mitmeid erinevaid valikuid nii maja tüübi kui ka interjööri jaoks.
Kui sina olemasolevate valikute hulgast endale sobivat ei leia, siis aitame planeerida ja sisustada just sulle meelepärase feng shuist lähtuva kodumaja.